Debata Stowarzyszenia Prawa Pracy
2023-10-11

Szanowni Państwo,

Uprzejmie przypominamy, że już w przyszłą środę 18 października o godzinie 16.30 odbędzie się kolejna debata zorganizowana przez Stowarzyszenie Prawa pracy.

Tematem debaty będą spory pracownicze i ostatnie zmiany dot. wniosku o zabezpieczenie i zwolnienia z opłat sądowych. Kwestie te są bardzo interesujące, kontrowersyjne i warte poruszenia w gronie praktyków i pasjonatów prawa pracy. Liczymy na ciekawą debatę!

Zaprosiliśmy wybitnych ekspertów w omawianym temacie, ale zachęcamy wszystkich z Państwa do aktywnego udziału w debacie, wypowiedzi i zadawania pytań. Chcemy, aby nasza debata była prawdziwa, a nie tylko z nazwy.

Zachęcamy do rejestracji oraz aktywnego udziału!!

Termin: 18 października 2023 r. (środa), godz. 16:30 – 17:45
Forma: online (MS Teams), link zostanie wysłany przed debatą

Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa poprzez wiadomość do członków zarządu SPP - do Marcina Szlasy-Rokickiego, Marty Kopeć lub Jakuba Murszewskiego.

Poniżej prezentujemy profile gości debaty oraz moderatora.

prof. ALK dr hab. Monika Latos-Miłkowska
Radca prawny, associate professor w kancelarii DGTL, profesor Akademii Leona Koźmińskiego, doktor habilitowany, kierownik Zakładu Prawa Pracy w Kolegium Prawa ALK. Specjalistą z zakresu restrukturyzacji zakładów pracy, ochrony trwałości stosunku pracy, zbiorowego prawa pracy, uprawnień związanych z rodzicielstwem oraz ochrony roszczeń pracowniczych w razie niewypłacalności pracodawcy. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autorka wielu publikacji z zakresu prawa pracy, w tym komentarza do kodeksu pracy.

adw. dr Artur Rycak
Adwokat, doktor nauk prawnych, partner zarządzający w Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR. Wieloletni sędzia i asesor orzekający m.in. w sądach pracy i ubezpieczeń społecznych. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych m.in. w sprawach z zakresu prawa pracy. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Sądów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie, ekspert BCC. Autor i redaktor naukowy kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy oraz sporów sądowych.

r. pr. Robert Stępień
Radca prawny, partner w kancelarii PCS | Littler, zarządzający Zespołem ds. Relacji ze Związkami Zawodowymi oraz biurem PCS w Krakowie. Posiada wieloletnie doświadczenie w praktyce prawa HR, w szczególności w zakresie zatrudniania i zwolnień pracowników (indywidualnych i grupowych) oraz kształtowania relacji ze związkami zawodowymi, w dziedzinie czego jest jednym z czołowych ekspertów w kraju. Autor licznych publikacji i prowadzący szkoleń z zakresu prawa pracy.

moderator dyskusji – r.pr. Marcin Szlasa-RokickiPrezes zarządu Stowarzyszenia Prawa Pracy. Radca prawny, partner w kancelarii PCS | Littler, zarządzający Zespołem Sporów Sądowych. Procesowy praktyk. Reprezentuje klientów w postępowaniach sądowych, w tym sporach o premie, nadgodziny, odszkodowania, przywrócenie do pracy, ustalenie istnienia stosunku pracy, sprawach o podłożu dyskryminacji i mobbingu. Prowadzi szkolenia oraz jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa pracy.