Działalność zewnętrzna

Stowarzyszenie Prawa Pracy jest organizacją non-profit mającą na celu szerzenie informacji na temat prawa pracy.

W tym celu w ramach stowarzyszenia została stworzona komisja zajmująca się działalnością zewnętrzną stowarzyszenia. W ramach tej działalności organizowane są liczne konferencje naukowe dotyczące zagadnień szeroko rozumianego prawa pracy. Członkowie SPP współpracują także z licznymi organizacjami naukowymi. Nasi członkowie są także uczestnikami konferencji organizowanych przez odrębne stowarzyszenia.

Kolejną formą działalności zewnętrznej SPP jest przygotowywanie i wydawanie kwartalnika biuletynu informacyjnego zatytułowanego "Biuletyn Stowarzyszenia Prawa Pracy" na łamach niniejszego biuletynu wszyscy członkowie stowarzyszenia mogą zamieszczać swoje autorskie artykuły mające na celu szerzenie wiedzy na temat szeroko rozumianego prawa pracy. Pierwszy numer biuletynu ukazał się w styczniu 2012 roku. Biuletyn można pobrać na stronie portalu w zakładce Dokumenty Stowarzyszenia. Należy zaznaczyć, iż Biuletyn Stowarzyszenia Prawa Pracy jest wydawany bezpłatnie a co za tym idzie pozwala na poszerzenie wiedzy z zakresu prawa pracy bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek wydatków.

Jednym z sukcesów jakim może poszczycić się komisja zewnętrzna stowarzyszenia jest uruchomienie w czerwcu 2012 roku portalu internetowego za pośrednictwem którego członkowie stowarzyszenia oraz zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się o wszelkich planowanych aktywnościach SPP. Nad merytoryczną treścią portalu nadzór sprawuje Komisja Zewnętrzna Stowarzyszenia.

W ramach działalności zewnętrznej, SPP współpracuje także z niezależnymi mediami i biuletynami zajmującymi się głównie prawem pracy jak np. Monitor Prawa Pracy.

SPP w swej działalności współpracuje również z następującymi podmiotami:

- Krajowa Izba Radców Prawnych
- Naczelna Rada Adwokacka