Działalność legislacyjna

Jednym z podstawowych celów Stowarzyszenia Prawa Pracy jest poprawa jakości prawa pracy w Polsce.

Realizacja tego celu zakłada czynne uczestnictwo Stowarzyszenia w procesie tworzenia prawa pracy w Polsce oraz promowanie zmian w prawie pracy, które podniosą jego jakość i które będą podążały za społeczno-gospodarczymi zmianami, z pełnym uwzględnieniem i poszanowaniem uzasadnionych interesów partnerów społecznych, pracodawców i pracowników.

Stowarzyszenie zamierza realizować te cele m.in. poprzez przygotowywanie analiz i ekspertyz w przedmiocie postulowanych zmian, uczestnictwo w procesie konsultacji dotyczących założeń do projektów aktów prawnych oraz samych aktów prawnych, współpracę z instytucjami rządowymi oraz organizacjami pozarządowymi zaangażowanymi w proces stanowienia prawa.

W ramach swojej działalności Komisja do spraw Legislacji monitoruje proces zmian w prawie pracy, organizuje spotkania i debaty wewnętrzne na temat koniecznych zmian w prawie pracy i ich zakresu, inicjuje działania oraz opracowuje materiały dotyczące postulowanych zmian.